O NÁS

Máme na to taky. Chceme Česko do vesmíru… nebo se mu alespoň přiblížit!

...

Czech Rocket Society je samostatný spolek pro studenty vysokých škol, které baví a zajímá kosmonautika a rakety. Chceme dát příležitost uplatnit své studium v praxi, ale zároveň se rozvíjet samostatně, zkoušet a experimentovat. Zároveň chceme k raketám a kosmonautice přistupovat komplexně a i proto se například zajímáme o legalitu kolem raket, účastníme se vzdělávacích akcí a sami organizujeme soutěž Czech Rocket Challenge pro středoškoláky.

Zakladatelé CRS se nechali inspirovat v zahraniční, jelikož sami studují obor Aerospace Engineering a jsou součástí podobných spolků v Anglii a Nizozemsku. V obou zemích mají studentské spolky mnohem větší tradici. Spolky jsou většinou přímo napojeny na technické univerzity a technologické firmy, které je podporují. Jsou místy, kde se studenti s tímto oborem poprvé setkají a odkud odcházejí do skutečných raketových a kosmonautických společností. Zároveň existuje a vzniká čím dál více soutěží, ve kterých studentské raketové spolky soutěží ve vyspělostech raket a ve kterých studenti pomalu, ale jistě, dosahují vesmíru.


Návrh na založení spolku byl představen u příležitosti prvního ročníku soutěže Czech Rocket Challenge v březnu 2021, a setkal se s obrovským nadšením z řad českých vysokoškolských studentů. Spolek tak vznikl téměř okamžitě, přičemž se hned ze začátku první členové podíleli na vybudování spolkové infrastruktury a společných vizí. Studenti vidí v Česku velký nevyužitý potenciál, jelikož přestože má Česká republika kvalitní technické univerzity i průmysl, dosud tu neexistoval žádný oficiální kosmický studentský spolek, který by Českou republiku v tomto ohledu reprezentoval.

Přestože spolek oficiálně běží od března 2021, do rejstříku byl oficiálně zapsán v říjnu 2021. Hlavní vizí spolku je „dohnat“ zbytek Evropy i světa a v budoucnu se účastnit evropských soutěží, rozvíjet výzkum, budovat komplikovanější rakety a třeba i dosáhnout vesmíru.

...

Náš tým

Zakládáme si na skvělém kolektivu lidí, kteří si rozumí a zároveň umí pracovat profesionálně. Jsme kolegy, přáteli a začínajícími raketovými inženýry. Budujeme a pracujeme při využívání důvtipu a vědomostí získaných při studiu, ale i smyslu pro humor ve chvílích, kam patří.

Správní rada 

Albert Bouchal

místopředseda

Vojtěch Filipi

předseda správní rady

Viktor Hejlíček

PR

Ota Michálek

tajemnik

David Rudolf

pokladnik

Aleš Hrudička

Náměstek

Anna Muchová

Náměstek

Příběhy